Pages

Πέμπτη 28 Μαΐου 2015

Έχασε την πρώτη μάχη η LA COUROUNIA

Δεν τα κατάφερε η LA COUROUNIA, η ποδοσφαιρική ομάδα της Αντιπάρου, στον χθεσινό πρώτο ημιτελικό για το πρωτάθλημα «ΠΑΝΘΕΟΝ 6Χ6» κόντρα στη ΜΟΥΡΘΙΑ. Έπειτα από ένα συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι ηττήθηκε με 4-3 και τώρα στον δεύτερο ημιτελικό θέλει μόνο τη νίκη για να πάει την πρόκριση στον τελικό σε τρίτο ματς. Το κείμενο που ακολουθεί είναι από τη σελίδα της ομάδας στο facebook.
LA COUROUNIA - ΜΟΥΡΘΙΑ 3-4 με ημιχ.: 1-1 ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟ... Κρίμα κρίμα κρίμα είναι η μόνη λέξη που αντιπροσωπεύει τον σημερινό αγώνα... Αν και προηγηθήκαμε με 1-0 πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ισοφαριστήκαμε με πέναλτι σε 1-1... Στο δεύτερο ημίχρονο μίλησε ο νόμος του ποδοσφαίρου όπου 3 κλασικές ευκαιρίες χάναμε εμείς ένα γκολ έβαζε η Μούρθια... 2' λεπτά πριν την λήξη και ενώ το σκορ ήταν 1-4 κάναμε την τελευταία αντεπίθεση μας και 40" πριν την λήξη του 60λεπτου μειώσαμε 3-4. Στα εναπομείναντα 40" + 2 λεπτά καθυστερήσεων χάσαμε πάλι δυο ευκαιρίες για γκολ και έτσι το παιχνίδι τελείωσε 3-4... 0-1 στις νίκες για την Μούρθια και την άλλη εβδομάδα πλέον παίζουμε με την πλάτη στον τοίχο.
Υ.Γ.: Σήμερα έλειπαν τρεις βασικοί μας παίκτες ο Μπένος ο Αντωνάκης και ο Άρταν...