Pages

Πέμπτη 5 Μαρτίου 2015

Πρωτάθλημα μπάσκετ Πάρου - Αντιπάρου: Καθαρή νίκη για τον Νηρέα

Καθαρή νίκη, σήμερα 5/3/2015, για τους Ναουσαίους του Νηρέα έναντι των Chicago Bulls, αφού ήδη από το πρώτο δεκάλεπτο δημιούργησαν και διατήρησαν μία διαφορά σταθερά πάνω από 6 πόντους, φτάνοντας στο τελικό +13. Κύριο όπλο τους πέραν της συμπαγούς άμυνας, ο πλουραλισμός στην επίθεση, αφού σκόραραν και οι οκτώ συμμετέχοντες!!!

Έλλειψη δημιουργίας στην επίθεση από τους φιλοξενούμενους, που ενώ ήταν άστοχοι έξω από τα 6,75 (τα 4-5 μποφόρ του νοτιά δεν βοηθούσαν), δε βρήκαν εναλλακτικούς τρόπους να προβληματίσουν την αντίπαλη άμυνα.
Αυτός ήταν ο υπ' αριθμόν 35 αγώνας του PABL, με ένα αγώνα να απομένει (το Drink Team - Λιμεναρχείο) για να ολοκληρωθεί ο πρώτος γύρος! Αυτός θα πραγματοποιηθεί εντός της εβδομάδας και στο τέλος αυτής θα κλείσει η περίοδος μεταγραφών - προσθηκών για τις ομάδες, ώστε από 16/03/2015 να ξεκινήσει ο δεύτερος γύρος!!!