Pages

Δευτέρα 29 Σεπτεμβρίου 2014

Ο Φάνης Γκέκας «κάρφωσε» και τη Φενέρμπαχτσε - βίντεο

Με δύο γκολ του Φάνη Γκέκα η Ακίσαρσπορ νίκησε 2-0 την Φενέρμπαχτσε στο ντέρμπι κορυφής και έμεινε μόνη στην 1η θέση! Τρίτο σερί ματς που σημειώνει δύο τέρματα ο διεθνής Έλληνας στράικερ.
Ο Φάνης Γκέκας είναι ο κυρίαρχος της Τουρκικής Σούπερ Λιγκ, καθώς πέτυχε χθες δύο γκολ και οδήγησε την Ακίσαρσπορ σε σπουδαία νίκη με 2-0 επί της Φενέρμπαχτσε στο ντέρμπι κορυφής!
Για τρίτη σερί αγωνιστική ο Γκέκας πετυχαίνει δύο γκολ και φτάνει τα έξι στο πρωτάθλημα. Είναι βέβαια πρώτος σκόρερ στην Τουρκική Σούπερ Λιγκ και πλέον η ομάδα του είναι μόνη στην πρώτη θέση με 10 βαθμούς σε 4 αγωνιστικές.

Το πρώτο γκολ του Φάνη: Άνοιξε το σκορ στο 23ο λεπτό "εκτελώντας" τον Μερτ Γκιουνόκ με δεξί σουτ στην κίνηση δεξιά μέσα από την περιοχή

Το δεύτερο γκολ του Φάνη: Διαμόρφωσε το τελικό 2-0 στο 49ο λεπτό με κοντινό πλασέ

Και εδώ ένα βίντεο με τα γκολ που σημείωσε ο Φάνης Γκέκας στην περυσινή περίοδο 2013-2014 με τη φανέλα της Ακίσαρσπορ